Sportive
ORHUN ENE: BİR AN ÖNCE REAKSİYON VERMELİYİZ
  • Google+ ile paylaş
11.03.2023
Beşiktaş Emlakjet mağlubiyeti sonrası bir an önce reaksiyon vermeleri gerektiğini belirten Başantrenörümüz Ene, “Önümüzdeki hafta oynayacağımız maçta bu gösterdiğimiz mücadelenin çok daha üzerinde bir mücadele göstererek bunu telafi edeceğiz” dedi.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. Hafta karşılaşmasında deplasmanda Beşiktaş Emlakjet’e 105-85 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Bir an önce reaksiyon vermeleri gerektiğini belirten Ene, şu ifadeleri kullandı; “Beşiktaş takımının sert oynayacağını, deplasmanda da bu maçın zor geçeceğini biliyorduk. Ama maalesef oyunun başında yakaladığımız avantajı, sertlik karşısında dağılıp oyunun ilerleyen dakikalarında o sertliğe cevap veremeyerek kaybettik ve geriye düştük. Yeni gelen iki oyuncumuz ile birlikte yeniden yapılanmaya çalışıyoruz. Kolay değil, lig de çok zor bir lig ama bu oynadığımız basketbol bizi kazandıracak basketbol değil. Çünkü bu kadar top kaybı yapınca da savunmada da denginizi bulamıyorsunuz. Bu maçlarla ilgili muhakkak bir ders çıkaracağız ama şimdi bunları ders çıkarıp da belli bir sürede düzeltmenin de imkanı yok. Bir an önce reaksiyon vermemiz lazım. Yapılan hatalar, oynadığımız basketbol bizi üzüyor ama lig de devam ediyor. Önümüzdeki hafta oynayacağımız maçta bu gösterdiğimiz mücadelenin çok daha üzerinde bir mücadele göstererek bunu telafi edeceğiz.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor