Sportive
BASKETBOL ALTYAPI
BASKETBOL ALTYAPI
Türk basketbolunun köklü kulüplerinden TOFAŞ Spor Kulübü'nün öncelikli hedeflerinden biri planlanmış bir sistem içerisinde altyapısından oyuncu yetiştirmektir.

2022-2023 Sezonunda TOFAŞ Basketbol altyapısında 7 yaş grubu takımı bulunurken, Altyapı Teknik Koordinatörlüğünü Samir Seleskoviç (Sedat Pınar) gerçekleştirmektedir.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) öncülüğünde 2017-2018 sezonunda “Sahne Gençlerin” sloganıyla kurulan Basketbol Gençler Ligi (BGL); genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlamaktadır. 10 Takımlı iki grubun yer aldığu Basketbol Gençler Ligi’nde normal sezon müsabakalarının ardından A ve B Grupları’nda ilk 5 sırayı alan toplam 10 takım, Final Grubu’nu oluşturacaktır. Final Grubu’nda ilk 8 sırayı alan ekipler, play-off çeyrek finali, burada da rakiplerini geçen takımlar da Dörtlü Final’de mücadele etmeye hak kazanacaktır.

2022-2023 Sezonunda BGL A Grubu'nda mücadele veren BGL Genç Takımımız, pilot takım misyonuna uygun şekilde oyuncuların gelişimine maksimum katkı sağlayarak A Takım seviyesinde sporcular yetiştirmeyi hedeflerken; iyi mücadele eden, savaşan, saygı duyulan ve doğru basketbol oynayan bir takım olmayı arzu etmektedir. Bu yıl 2003, 2004, 2005 ve 2006 doğumlu oyunculardan oluşan BGL Genç Takımımızda başantrenörlüğü Cem Akdağ, yardımcı antrenörlüklerini ise Caner Topaloğlu ve Doğukan Urgancı yapmaktadır.

TOFAŞ Basketbol altyapısı olarak yapacağımız çalışmalar ve yaşayacağımız tecrübeler doğrultusunda, takımlar içerisinde milli takıma giden oyuncu sayısını arttırmak ve yıllardır pilot takım uygulamasının meyveleri olan A Takımımıza çıkan oyuncu sayısını devam ettirerek başarılı organizasyonun devamlılığını sağlamayı amaçlamaktayız. Altyapı organizasyonu olarak yeni sezonda bu hedefi gerçekleştireceğimize inancımız tamdır.

2022-2023 Sezonu TOFAŞ Basketbol A Takım kadromuzda altyapımızdan yetişen 7 oyuncu yer almaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor